GTA 5 Server Ayarları Nasıl Yapılır ? | GTA 5 FiveM

GTA 5 Server Ayarları ve Kurma Hakkında yazımızdan Merhabalar ;

 

Bu yazımızda sizlere nasıl GTA 5 FiveM Server açacağınızı ve ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatacağım. Göstereceğim adımları takip ederek rahatça GTA 5 FiveM Server kurabilirsiniz.

 

GTA 5 FiveM Server Kiralama

İlk olarak sitemizden oyun sunucuları kısmından GTA 5 server kiralama kısmına geliniz. GTA 5 FiveM Server siparişinizi oluşturup ödemenizi gerçekleştirdikten sonra server bilgileri mail adresinize gelecektir.

Mail adresinize gelen bilgiler ile oyun panelinize giriş yapabilirsiniz. Panele giriş yaptıktan sonra artık gerekli ayarlamaları yapabiliriz.

 

GTA 5 Server Ayarları  (GTA 5 FiveM )

GTA 5 Oyun panelimize giriş yaptıktan sonra “Ayar Dosyaları” bölümüne giriş yapınız. Buradan tüm GTA 5 FiveM Server ayarlarını yapacağız.

GTA 5 FiveM Server Ayarları

 

Ayar dosyaları kısmına girdiğimizde GTA 5 FiveM Serverımızın server.cfg dosyasını göreceksiniz. Bu dosya içinde yaptığımız her değişiklik sunucumuzda aktif olacaktır. Tabi değişikliklerden sonra restart atmayı unutmayınız.

 

Ayarları yapmak için “Metin Editörünü” nü kullanmanızı tavsiye ederim.

 

GTA 5 Server.cfg Ayarları

 

Metin Editörüne giriş yaptıktan sonra karşınıza bir çok yazı çıkacaktır. Kafanız karışmasın diye size gerekli olan bölümleri tek tek açıklayacağım.

GTA 5 Server Komut Ayaları

start ile başlayan kısım genelde GTA 5 FiveM Serverınızın başlangıçta çalıştıracağı modların olduğu kısımdır. Ilk başta burayla bir işimiz yoktur.

rcon_password  kısmı ise GTA 5 FiveM Sunucunuzu uzaktan yönetmenize yarayan sistemin şifre bilgisidir. Buraya yazacağımız şifreyi gerekli programlara girdiğinizde artık GTA 5 FiveM sunucunuzu uzaktan yöntebilirsiniz.

sv_hostname kısmı sunucumuzun ismidir. GTA 5 FiveM sunucu listesinde serverımızın isminin ne olmasını istiyorsan buradan ayarlayabilirsiniz.

load_server_icon sunucu isminizin yanında logo çıkmasını istiyorsanız FTP den dosyaların içine myLogo.png isminde 96×96 ölçülerinde PNG türünde bir resmi yüklemelisiniz. Ayrıca bu komutun çalışabilmesi içinde başındaki # işareti silmelisiniz.

sv_maxclients GTA 5 FiveM Serverınızın kaç kişilik olmasını istiyorsanız buraya gerekli sayıyı girmelisiniz. 8 – 32 arası kişi sayısı verebilirsiniz.

 

Tüm Ayarları yaptıktan sonra kaydet tuşuna basınız. Yaptığınız ayarların etkinleşmesi için sunucunuza restart atınız.

 

 

GTA 5 Server Ayarları

 

GTA 5 Server Ayarları Yazımızın sonuna geldik.

 

Eğer aklınıza takılan bir kısım varsa alt tarafa yorum olarak sorunuzu bırakabilirsiniz. Sorunuzu En kısa sürede cevaplayacağız.

 

admin taradından 10 tane Rehber yayınlandı

Yorum Yaz

Email Adresiniz Gözükmeyecektir. Gerekli Alanlar İşaretlenmiştir (*)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>